ŻYDOWSKIE PROROCTWO

„Najwyższy czas, by oficjalnie uznać Jerozolimę za stolicę Izraela” – Stwierdził Donald Trump 6 grudnia 2017 roku. Trump także wydał polecenie przeniesienia ambasady amerykańskiej z Tel Awiwu do Jerozolimy. Departament Stanu wydał ostrzeżenie dla swoich obywateli “Ambasada w Tel Awiwie i Konsulat Generalny w Jerozolimie zwracają się do wszystkich odwiedzających do powstrzymania się od niezbędnych podróży do Izraela, Jerozolimy i Zachodniego Brzegu od 4 do 20 grudnia”. Decyzja ta zszokowała wszystkich ale nie była ona przypadkowa. Z kolei Polski Minister Spraw Zagranicznych – Witold Waszczykowski stwierdził, że:

„My w dalszym ciągu uważamy, że stolicą Izraela jest Tel Awiw, tam utrzymujemy naszą ambasadę, natomiast bierzemy pod uwagę fakt, że główne instytucje państwa izraelskiego są ulokowane w Jerozolimie. Nasze stanowisko jest jednoznaczne, chcielibyśmy, aby kwestia Jerozolimy została rozstrzygnięta w ramach rokowań pomiędzy Izraelem, a Palestyńczykami. Jesteśmy za utrzymaniem Autonomii Palestyńskiej, za utrzymaniem granicy z 1967 roku, oczywiście z korektami, które wymusi życie.”

Po ogłoszeniu decyzji Trump, Palestyńczycy zapowiedzieli trzy dni gniewu i aktualnie trwają walki. Decyzja ta zburzyła całkowicie jakiekolwiek perspektywy na pokój. Znów giną ludzie, w tym dzieci oraz trwają masowe aresztowania przez wojska Izraela. A dlaczego tak bardzo Izraelowi zależy na Jerozolimie? Z powodów religijnych.

Jerozolima jest miejsce kultu trzech największych religii. W tym mieście znajdują się trzy najważniejsze – święte miejsca dla wyznawców. Dla Judaizmu jest to Ściana Płaczu. Dla Chrześcijaństwa jest to Golgota oraz Bazylika Grobu Świętego. Dla Islamu jest to z kolei Kubbat as-Sachra czyli Kopuła na Skale.

Żydom bardzo zależy na miejscu zwanym wzgórzem Moria. Aktualnie w tym miejscu znajduje się Kopuła na Skale(Islam) co jest problemem dla wyznawców Judaizmu. Ściana Płaczu to fragment drugiej świątyni jest częścią Świątyni Jerozolimskiej (muru herodiańskiego), odbudowanej przez Heroda, a zniszczonej przez Rzymian. I to właśnie z tego powodu Izrael robi wszystko aby doprowadzić do takiej sytuacji w której będą mogli odbudować swoją świątynie obok Islamskiej lub na jej miejscu. Instytut Świątynny kształci kapłanów, odtwarza stroje i przybory liturgiczne tym samym przygotowuje się do odbudowy świątyni. Ortodoksyjni żydzi wierzą, że bez świątyni ich religia jest niepełna. Dla żydów mesjasz to ziemski król, który przyniesie pokój wszystkim narodom. Według tradycji żydowskiej tenże mesjasz musi zrobić trzy rzeczy. Odtworzyć Królestwo Żydowskie, po drugie przyniesie pokój z sąsiadami i po trzecie odbuduje świątynię.

Aktualnie jesteśmy świadkami totalnego konfliktu co może doprowadzić do tego, że Izrael wysiedli wszystkich Muzułmanów z tamtego rejonu. Już przecież od wielu lat trwa zagarnianie terenów mieszkalnych. Także po raz kolejny jesteśmy świadkami terroru z powodu wiary i religii. I tym razem jest to Judaizm. Jako ciekawostkę dodam, że współcześnie Świątynia Jerozolimska jest jednym z ważnych symboli wolnomularskich, pojawiającym się w Legendzie o Mistrzu Hiramie. Izrael słynie z tego, że realizuje swoje cele bez względu koszty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *