TELEWIZORNIA

Większość biernie ogląda telewizornie nie zastanawiając się nad tym czy dana informacja, która zostaje podana na tacy widzowi jest prawdziwa czy nie. W ten sposób najłatwiej elitom steruje się społeczeństwem. Przypomnij sobie sondaże czy statystki zazwyczaj nie mają one na celu pokazać obrazu danego zagadnienia ale wykreować opinię tak by społeczeństwo kierowało się tym co zostało pokazane jako większość w sondażu bądź statystyce, rzadziej zdarza się aby sytuacja była odwrotna.

Najbardziej efektywna jednak telewizja jest wtedy gdy oglądają ją dzieci. Przeciętnie twierdzi się, że w naszym kraju dzieci średnio oglądają telewizję 20 godzin tygodniowo, w USA to 40 godzin tygodniowo. Widać tego efekty gdyż poziom zidiocenia wśród amerykańskich dzieci jest ogromny… Potem rząd udaje, że da rozwiązanie w postaci programu “zero tolerancji”. Więc kto tworzy problemy? Dzieci czy rodzice? A może właśnie trzeba poszukać przyczyny w tym co promuje telewizja.

Osobiście znam starszych ludzi, emerytów, którzy potrafią cały dzień siedzieć przed telewizorem. Jak myślicie jak taki człowiek ma być świadomy? I jak ma samodzielnie myśleć skoro w telewizorni “mówili to i to” to przecież tak musi być.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że telewizor stał się członkiem rodziny. Ja jestem ciekaw ilu jest tak naprawdę świadomych widzów, którzy potrafią myśleć i patrzeć obiektywnie na daną informacje.

Pozdrawiam
Mora

One Reply to “TELEWIZORNIA”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *