GŁUPIE SPOŁECZEŃSTWO

Obserwując aktualną sytuację na świecie i to co się dzieje w społeczeństwie można wysnuć bardzo smutny wniosek to wszystko zmierza do jakiegoś strasznego finału. Podziały społeczne i często ze sobą sprzeczne cele ludzi pogłębiają problemy wszystkich ludzi. Ktoś mógłby powiedzieć, że to naturalna kolej rzeczy jednak jest zupełnie inaczej. A wszystkie problemy, a przynajmniej przeważająca większość jest sztucznie kreowana.

Celem globalizacji nie jest zjednoczenie ludzi lecz zniszczenie społeczeństwa. Poprzez coraz bardziej opresyjne prawo kontroluje się ludzi, infiltruje, a niewygodnych buntowników likwiduje. Pisząc buntowników nie mam na myśli wojowników z pałami, a zwyczajnych ludzi naukowców, filozofów, lekarzy, wynalazców i całą masę ludzi, którzy chcą coś zrobić dla społeczeństwa aby naprawić istniejące problemy, zapobiec im i po prostu zwyczajnie pomóc innym ludziom. Społeczeństwo godzi się aby stawiać pomniki politykom czy żołnierzom, a nikt niechce stawiać pomników niewidzialnym bohaterom, którzy każdego dnia pomagają innym.

Głupie masy wierzą w fałszywe ideały takie jak polityka, media, patriotyzm, religia, tytuły profesora zamiast wiedzy, populizm zamiast wartości. A wszystko to jest efektem grupy ludzi tzw. elit, które kontrolują wszystkie dziedziny życia. Posiadają nieograniczone środki finansowe, a także fizyczne (jak wojsko czy policja). Bunt często mylony jest z anarchią, dlatego osoby chcące pokazać światu inną alternatywę traktuje się jak wariatów. Podczas gdy zdecydowana większość buntowników po prostu pragnie wolności i odebrania władzy garstce ludzi ale nie dla siebie. Ludzie nie potrzebują władzy by żyć, społeczeństwo bez władzy sobie poradzi, a większość sztucznie wykreowanych problemów zniknie samoistnie. To jest tak proste, że nikt w to nie wierzy. Najprostsze rozwiązanie traktuje się jak utopię.

Pozdrawiam
Mora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *